Stowarzyszenie Młodych Lubuszan

Partnerstwo na rzecz Dostępności podpisane przez nasze Stowarzyszenie!

W dniu 22 listopada 2018 roku Stowarzyszenie Młodych Lubuszan podpisało w Warszawie Deklarację Partnerstwa na rzecz Dostępności.  Dokument stanowi zobowiązanie do współpracy na rzecz realizacji założeń programu "DOSTĘPNOŚĆ+" i likwidacji barier w życiu osób z niepełnosprawnościam, w której sygnatariusze zobowiązują: "kierować się ideą dostępności i równego traktowania oraz wspólnie dążyć do wyrównania szans i dostępu wszystkich obywateli do otoczenia fizycznego, społecznego, kulturalnego, rekreacji, wypoczynku, sportu, opieki zdrowotnej, edukacji, pracy, transportu, informacji i środków komunikacji".

 

Przystąpienie do Paktu na rzecz dostępności przez nasze Stowarzyszenie jest naturalną konsekwencją działań podejmowanych w zakresie zwiększania dostępności. Od 2017 roku realizujemy na terenie woj. lubuskiego projekt monitorujący działania jednostek administracji samorządowej i rządowej w województwie lubuskim w kontekście realizacji praw osób niepełnosprawnych i dostosowania urzędów do postanowień Konwencji ONZ o prawach osób niepełnosprawnych.

 

więcej informacji na stronie Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju - kliknij w link

treść dokumentu - kliknij w link

Stowarzyszenie Młodych Lubuszan

Jesteśmy organizacją, która od sześciu lat realizuje zadania w obszarach pomocy społecznej, aktywizacji społeczno-zawodowej oraz edukacji skierowanych do społeczności województwa lubuskiego. Posiada bogate doświadczenie w zakresie zadań związanych z edukacją dzieci i młodzieży.
  • ul. Młynarska 1
  • 69-200 Sulęcin
  • mlodzilubuszanie@gmail.com
  • TEL.: +48 517 573 386
  • KRS: 0000355250
  • NIP: 429-006-49-43
  • REGON: 080494669

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia funkcjonalności strony.

Aby dowiedzieć się więcej przejdź do Polityki cookies. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej, aby otrzymywać powiadomienia w momencie zapisywania plików cookies lub całkowicie zablokować korzystanie z nich przez przeglądarkę.