Drukuj
Nadrzędna kategoria: Projekty
Kategoria: Mocna NGO
Odsłony: 2711

 

 LOGOTYPCIGPOWER

 

Mocna NGO – projekt szkoleniowy w obszarze zapewnienia dostępności

 

Stowarzyszenie Młodych Lubuszan (partner projektu) wraz z Fundacją Instytut Rozwoju Regionalnego (lider projektu), rozpoczyna realizację projektu „Mocna NGO”, finansowanego z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, w ramach II Osi Priorytetowej „Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji”, Działania 2.16 „Usprawnianie procesu stanowienia prawa”.

 

Czas realizacji: 01.01.2021 – 31.12.2022

 

Wartość projektu – 2 724 474,20 zł

Dofinansowanie – 2 724 474,20 zł

Środki unijne – 2 296 186,86 zł

 

Celem projektu jest wzmocnienie potencjału instytucjonalnego i eksperckiego 30 organizacji pozarządowych (NGO) z całej Polski, działających na rzecz upowszechnienia dostępności, w zakresie prowadzenia audytów dostępności inwestycji infrastrukturalnych oraz innych produktów i usług publicznych, 

poprzez przeprowadzenie wsparcia szkoleniowego dla 192 przedstawicieli organizacji pozarządowych, w zakresie prowadzenia audytów dostępności.

Organizacje pozarządowe zakwalifikowane do udziału w projekcie będą zróżnicowane pod kątem profilu działalności, w szczególności z obszarów tematycznych: zdrowie, sport i turystyka, szkolnictwo wyższe, edukacja, kultura, usługi społeczne, rynek pracy i transport.

Rekrutacja będzie prowadzona w oparciu o dwustopniową analizę złożonej dokumentacji:

  1. kryteria formalne: złożenie formularza rekrutacyjnego, prowadzenie statutowej działalności na rzecz osób z niepełnosprawnościami, wskazanie wiodącego obszaru działania (zgodnie ze statutem)
  2. kryteria premiujące: reprezentowanie NGO działającej w przynajmniej jednym
    z obszarów tematycznych; reprezentowanie NGO działającej w przynajmniej 2 lub więcej obszarach wymienionych wyżej.

 

Oferowane wsparcie:

W ramach kompleksowego programu szkoleń zaplanowano 3 moduły szkoleniowe:

oraz moduł wprowadzający do zagadnień dostępności (1 dzień x 8 godz. dydaktycznych)

W jednej grupie szkoleniowej będzie uczestnicząc 12 osób.

Program szkoleń jest zgodny z ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami i ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Przekazana wiedza oraz narzędzia zastosowane podczas szkoleń spowodują sposób weryfikacji zdobytych umiejętności uwzględniający pilotażową realizację audytów przez szkolone organizacje.

Partnerzy dopuszczają możliwość modyfikacji programu w oparciu o bieżące potrzeby uczestników/czek projektu.

W tracie całego wsparcia uczestnicy/uczestniczki projektu będą mogli/mogły korzystać z repozytorium e-learningowego.

Audyty będą się odbywały na podstawie udostępnionym narzędzi do audytów i zdobytej wiedzy oraz otrzymanego wsparcia. Raporty z audytów pilotażowych zostaną sprawdzone przez ekspertów/ekspertki dostępności, na tej podstawie zostanie zweryfikowana wiedza i kompetencje uczestników/czek projektu i wydany certyfikat nabycia kompetencji w danym obszarze.

Korzyści dla NGO:

Wsparcie w ramach projektu ma służyć przygotowaniu organizacji pozarządowych do świadczenia usług certyfikacji, w tym do ubiegania się o uzyskanie statusu podmiotu dokonującego certyfikacji, o którym mowa w Ustawie o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami.

Biuro Partnera Projektu:

Stowarzyszenie Młodych Lubuszan

ul. Młynarska 1

69-200 Sulęcin

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel.: +48 517 573 386

www.lubuszanie.org.pl

 

Biuro Lidera Projektu:

Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego

ul. Racławicka 58, 30-017 Kraków

(Centrum Biurowe Proton, I piętro)

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel.: 12 444 73 49

tel.: 12 629 85 14

www.firr.org.pl

 

Zapraszamy do kontaktu!