Drukuj
Nadrzędna kategoria: Duże projekty
Kategoria: Monitoring
Odsłony: 5582

Stowarzyszenie Młodych Lubuszan wraz z Fundacją Eudajmonia rozpoczęło realizację dwuletniego projektu pt. "Monitoring działań jednostek administracji rządowej i samorządowej w województwie lubuskim, w kontekście realizacji praw osób z niepełnosprawnościami ii dostosowania do postanowień Konwencji ONZ o prawach osób niepełnosprawnych". Jest to zadanie zlecone przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z aktywnym merytorycznym udziałem Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych.
Konwencja ONZ o prawach osób niepełnosprawnych ma na celu zapewnienie osobom z niepełnosprawnościami możliwości korzystania z praw człowieka i podstawowych wolności na zasadach równości z innymi obywatelami.
 
Główny cel projektu:
zwiększenie zdolności 50 Instytucji Monitorowanych (IM) w województwie lubuskim - do wdrażania postanowień Konwencji ONZ o prawach osób niepełnosprawnych poprzez analizę działań instytucji, sformułowanie rekomendacji dotyczących działań instytucji oraz weryfikację ich wykorzystania do marca 2019 roku.
Monitoring będzie prowadzony przez 5 zespołów monitoringowych zgodnie z Metodologią określoną w ogłoszeniu o konkursie. Efektem realizacji projektu będzie opracowanie 50 raportów z rekomendacjami dla monitorowanych jednostek, a następnie wspieranie wdrażania rekomendacji.

Główne zadania w ramach projektu:
1.    Przygotowanie monitoringu
2.    Konsultacje społeczne, wstępny przegląd w Jednostkach i opracowanie planów monitoringu.
3.    Prowadzenie monitoringu w Jednostkach i opracowanie raportów z rekomendacjami.
4.    Wdrożenie rekomendacji przy wsparciu NGO realizujących projekt.
5.    Opracowanie raportu zbiorczego.


Okres realizacji projektu: od 2017-04-01 do 2019-03-31.
Całkowita wartość projektu: 1 596 480,00 zł
Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój
Oś priorytetowa II Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji.
Numer i nazwa działania 2.6 Wysoka jakość polityki na rzecz włączenia społecznego i zawodowego osób niepełnosprawnych
 
Koordynator projektu:
Dagmara Żarkowska-Terech
tel. 511 038 066
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.